دوازده نکته خرید لباس
شما میتوانید سایز متن را تغییر دهید
چگونه با انتخاب لباس مناسب «یک چاق خوش تیپ» باشید!؟

مدت هاست که لباس ها فقط مخصوص افراد لاغر و متناسب تولید نمی شود و بسیاری از برندهای معروف دنیا اقدام به طراحی لباس های زیبا و خوش برش برای افراد چاق یا دچار اضافه وزن کرده اند. البته همیشه ترجیح بر این است که وزن اضافه را با روش های صحیح کنار بگذاریم و اندام متناسبی داشته باشیم اما مادامی که برای این کار آمادگی نداشته و اقدامی نکرده ایم ، نباید فقط لباس های گشاد و بی شکل بپوشیم و خودمان را از خوش تیپی محروم کنیم! درست است که لباس بر اندام متناسب زیبایی دوچندان دارد اما اگر افراد چاق هم دقت بیشتری در انتخاب لباس کنند ، مسلما می توانند از زندگی شان بیشتر لذت ببرند؛ فقط کافی است باید و نباید های این راه را بشناسند.
1- بلوز روشن مناسب شما نیست
وقتی بالاتنه تان چاق تر است، رنگ بلوز انتخابی شما بهتر است تیزه باشد و شلوار متناسب با اندام شما هم شلوارهای پاچه گشاد یا دامن های بلند است؛ استفاده از یک دستمال گردن با طرحی ساده ، زیبایی شما را تکمیل می کند.
2- پاهای چاق کفش های بند دار نپوشید
وجود بند (نازک و پهن فرقی نمی کند) روی قوزک پا ، پایین ساق را درشت تر و بزرگ تر نشان می دهد. شما می توانید رد عوض پاشنه های سه گوش و توپر را امتحان کنید که ضخامت کف پا را با ماهیچه ساق پای شما متناسب و متعادل می کند و همچنین نسبت به پاشنه های بلند معمولی تکیه گاه بهتری برای شما ایجاد می کند.
3- لباس گشاد ممنوع!
اصلا مهم نیست که سایز شما XXXXL است یا کمتر و حتی بیشتر! لطفا طبیعی رفتار کنید و اینقدر اصرار نداشته باشید که اندام تان را بپوشانید. باور کنید با پوشیدن لباس های بزرگتر از سایز واقعی خودتان ، شما لاغرتر نشان داده نمی شوید که هیچ، بلکه اطرافیان فکر می کنند خیلی چاق تر از این ها هستید! بهتر است هنگام انتخاب لباس ، لباس های خوش دوختی پیدا کنید که با برش های متفاوت ، شکست دید ایجاد کرده و باعث اعتماد به نفس شما شود. لباس هایی که به صورتی بدشکل و نامناسب از بدن آویزان می شود و برای شما گشاد هستند تنها شما را از آنچه که واقعاً هستید بزرگ تر نشان می دهد. در عوض استفاده از لباس هایی که بدون احساس تنگ بودن در آن ها، برآمدگی و انحنای بدن شما را کمتر نشان بدهد مناسبتر است.
4- پیراهن کمردار را فراموش نکنید.
در پیراهن های کمردار، شما می توانید قسمت بالا و کمر خود را طوری تنظیم کنید که برآمدگی و انحنای بدن شما را کاملاً درست و متناسب نشان بدهد: چسبیده و اندازه و متناسب بدن، اما نه خیلی تنگ. پارچه های نرم و لطیف می تواند چاقی قسمت بالا و پایین بدن شما را بپوشاند، در حالی که پارچه های سفت و شق و رق، خطوطی غیرطبیعی ایجاد می کنند. یقه هفت، بل لبه برگرد یا بدون آن ، هر 2 برای خانم هایی که بالاتنه بزرگی دارند می تواند اثر مشابهی بگذارد.
5- لازم نیست شلوارهای راسته را فراموش کنید.
چه کسی گفته که شلوارهای راسته و چسبان فقط برای افراد لاغر است؟ اگر بالای پای چاقی دارید اما قدتان بلند است یک تونیک با یک شلوار راسته کاملا برازنده تان خواهد بود.
6- رنگارنگ نپوشید!
بهتر است به جای این که رنگ بلوز و شلوارتان خیلی متفاوت باشد لباس های هم رنگ یا رنگ های نزدیک به هم انتخاب کنید؛ در عوض دیگر اندازه شکم ، نشیمنگاه ، پهلو و ... توی ذوق نمی زند!
7- ژاکت ها و پلیورهای بزرگ و شل نپوشید.
یک پلیور بزرگ شما را بزرگ و جاق تر از آنچه هستید نشان می دهد. بدترین ژاکت ها آن هایی هستند که روی کمر و بالای پاها خطوط و راه های برجسته ای دارند که باعث جلب توجه دیگران به آن قسمت ها می شود خط کلی بدن شما را تفکیک و مشخص می کند.
8- از پارچه های صاف و نرم استفاده نکنید!
اگر پهلو و پایین تنه تان چاق است ، بهتر است به جای دامن های راسته با پارچه های نرم و لطیف ، از دامن پلیسه استفاده کنید.
9- این قدر موهای تان را کوتاه نکنید!
باور کنید یا نه ، اندازه موها تاثیر زیادی برای لاغر یا چاق نشان دادن فرد دارد. آقایان بهتر است موهای شان را کمی بلند تر از حد معمول نگه دارند که خب این روزها هم مد است! درواقع باید موهای جلوی سر خود را بلند تر و کنار گوش ها و پشت سر را به اندازه متوسط، با یک خط ریش سایز متوسط کوتاه کنید. خانم ها هم که هر قدر موهای شان بلندتر باشد نه تنها زیباتر است بلکه زیباتر نشان داده می شوند.
10- بستن کمربند «کمربندتان را روی شکم تان نبندید!»
این که دور کمر شلوار ، یک فضای خالی وجود دارد دلیل بر این نیست که شما حتما باید کمربند ببندید، حالا اگر اصراری به استفاده از آن دارید، سعی کنید کمربندتان را زیرشکم ، یعنی درست در انتهای تی شرت تان ببندید، زیرا فضای اضافه تری ایجاد می شود که کسی متوجه آن نخواهد شد.
11- شلوارهای خمره ای نپوشید!
شلوارهایی که دمپای شان باریک تر است، بالای پا شما را حتی پهن تر و بزرگ تر از آنچه هست، نشان می دهند. در عوض می توانید از شلوار های تمام راسته یا به اصطلاح «بگی» استفاده کنید.
12- بالاتنه شلوغ را فراموش کنید
اگر بالاتنه تان چاق است از پوشیدن هر نوع پیراهن و تی شریتی که قسمت بالای آن طرح دار بوده یا هر نوع تزئینی دارد، خودداری کنید؛ چون این نوع لباس تنها به حجم نیمه بالایی بدن شما می افزاید.
13- چگونه کشیده تر به نظر برسید؟ گردنبندهای کوتاه نبندید.
گردنبند شما هر قدر بلندتر بوده و رنگش روشن تر باشد، بیشتر جلب توجه کرده و یک خط عمودی فرضی روی اندام شما ترسیم می کند که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند . در ضمن اگر گوشواره های تان بلند باشد، باعث می شود صورت تان لاغرتر نشان داده شود.
14- تناسب را رعایت کنید . کیف های کوچک دست نگیرید.
کیف دستی های مجلسی و کوچک، شاید زیبا و جالب باشند، اما حمل کردن آن شما را به طور نامناسبی بزرگ نشان می دهد. ترجیحا کیفی انتخاب کنید که اندازه بزرگی آن با بدن شما متناسب باشد.
15- شلوار پارچه ای انتخاب آخرتان باشد!
سعی کنید تا حد امکان به سراغ شلوارهای پارچه ای نروید. برعکس شلوارهای جین برای شما بسیار مناسب هستند، آن هم جین هایی با رنگ تیره. سرمه ای از آن دسته رنگ هایی است که می تواند بین افراد چاق حسابی محبوب شده و به یکی از نمادهای خوش پوشی تبدیل شود.
16- گل ریز و درشت ممنوع!
اگر شکم بزرگی دارید بهتر است از انتخاب لباس هایی که پارچه نازکی داشته یا طرح های درشت یا حتی گل ریز دارند، بپرهیزید که فقط باعث بدهیکل شدن شما می شوند. در کل شما نباید لباس های کشی که جذب بدن تان می شود استفاده کنید و می توانیدبا پوشیدن دامن های زیپ دار با رنگ تیره و مات شکم خود را به داخل جمع کنید. همچنین باید ژاکت هایی بپوشید که بلند هستند و روی شکم شما را می پوشانند تادر کل اندام شما باریک به نظر آید.

تبلیغاتتبلیغات
Copyright © 2013 by Takhfif Online. All Rights Reserved | Design By I.Naderi